SVOBODNÉ NOVINY BEZ CENZURY

,,Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.‘‘ Johan Wolfgang von Goethe

http://svobodnenoviny.eu/wp-content/uploads/svobodne1.png

Projev Andreje Babiše na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 5. 2015

Publikováno 29. 5. 2015

Vážený pane předsedo, dámy a pánové. Já jsem strašně rád, že jsem se stal středobodem v této Sněmovně a hlavně opozice. Ale vždyť vy jste zapomněli, že vy jste mě zplodili. Vy, zkorumpo-vaná pravice. Vždyť já jsem byl váš volič, já jsem byl volič ODS. Takže kdybyste nekradli, nepod-váděli a plnili program, tak já bych tu nestál.

Mohl jsem si užívat těch peněz. Takže já nevím, co mi tady vyčítáte teďka. Já mám střet zájmů. Ano. Protože jsem vybudoval firmu od nuly, která měla v lednu 1993 čtyři zaměstnance s pod-porou americké City Bank, která dneska zaměstnává 35 tisíc lidí. A obrat mých firem se státem je směšných 1,1 %. A ten se nezměnil. Směšných 1,1 %. Na 240 miliard nekonsolidovaného obratu je to 1,1 %. Pan Zahradník má pravdu, ano plynou miliardy, ale kam plynou?

Z mých firem minulý rok plynulo 2 miliardy 314 milionů na zdravotní a sociální pojištění. Plynulo 743 milionů na daň z příjmu právnických osob do státního rozpočtu. Nemám žádné offshory, jak vaši kámoši. A vy někteří přímo mezi námi tady taky. Vy držíte svoje firmy na offshorech a zisky plynou mimo republiku.  A taky jsem jako fyzická osoba odvedl za poslední dva roky daň 128 milionů korun. A taky mám nadaci, která rozdá ročně 40 milionů, protože jsem vděčný této zemi, kde jsem uspěl. A šel jsem do politiky kvůli jen kvůli vám. Koukal jsem se na vašeho guru 2. září 2011, jak říkal: „Tady není žádná korupce.“ Potom chtěli po mně milion euro za to veto na ty biopaliva. Tehdá. Na to jste asi už zapomněli. Takže já pracuji zdarma.

babis

Můj plat a všechny příjmy jdou právě na nadaci pro samoživitelky. Všechno si platím sám. I tu cestu do Spojených států jsem si platil sám. Nebral jsem speciál. Takže já jsem žádný střet zájmů nezneužil. Já si nezničím jméno pro nějaké drobné, protože to jsou drobné. Pro mě jsou to drobné. (Smích poslanců KSČM. Potlesk poslanců ANO.)

Začněme od těch biopaliv. Pan premiér už to řekl. Všichni to vědí, jak to bylo s biopalivem. Vy jste zapomněli na tenhle národní akční plán České republiky pro energii z obnovitelných zdrojů? Však tady je jasný důkaz. (Ukazuje azurové desky.) Vy jste 8. listopadu 2012, tedy právě vaše vláda, Nečas a Kalousek, rozhodli o prodloužení těch biopaliv. Tak proč lidem stále lžete? Však tady je to i jasně napsané. „V rámci postupného navyšování biopaliv jako alternativních paliv z obnovitelných zdrojů energie v dopravě je nutno vycházet z reálného faktu, že desetiprocentního cíle v roce 2020 nelze dosáhnout nízkoprocentním přidáváním biopaliv do motorových benzínů a nafty.“

Takže vy jste to tady rozhodli. Vy jste to zavedli. A vy říkáte nějakých pět miliard? Aspoň jste se mohli domluvit. Kalousek tady dva měsíce lže o pěti miliardách, které vůbec neexistují. I pan Bendl také a zase o tom neustále mluví. Ale pan Kalousek už dneska raději nemluví o těch  pěti miliardách,  protože to nemůže obhájit,  protože já jako výrobce biopaliv nemám ani korunu. A tady je důkaz. Ať to lidi vidí. Tady je to. (Ukazuje fotku čerpací stanice formátu A3 se zakroužkovanými cenami.) Když půjdete na tuto čerpačku – Mladá Boleslav, výpadovka směr Česká Lípa, v sobotu nafocené – jaký je rozdíl mezi bionaftou a naftou? Čtyři koruny na litr. To je ta dotace. Výhoda spotřební daně. To je ta pravda.

A Kalousek tady stále lže. Pět miliard neexistuje. Já z toho nemám ani korunu. Tady máte bio-ethanol. Kolik stojí? 23,90 a normální benzín 32,40. Neuvěřitelný rozdíl 8,50 Kč ve prospěch biopaliva. A kdo si to vymyslel? Evropská unie! My musíme plnit direktivy. A kdo si vezme na zodpovědnost, že nebudeme plnit závazky vůči Evropské unii a že dostaneme penále? Jasně, že dostaneme penále. Takže je to vaše typická demagogie a já to zásadně odmítám.

Není rovněž pravda, že moje firma je závislá na biopalivech.  Dneska se sem dováží 38 % biopaliv ze zahraničí. A moje firma může vyvážet. A moje firma investuje také do jedlého řepkového oleje. Ano.  A vydělala proto méně na biopalivech.  Já zásadně odmítám tyhle lži. Já nevím, proč stále lžete.

Svobodná média. Ano. Však máme Českou televizi. Tam vycházím na pokračování v pořadu Reportéři. Ne? Tam to je… Co máte vůči těm médiím? Já nevím. Já vám můžu tady přečíst vaše pomlouvační rozhovory skrz moje média. (Čte z dalšího papíru.)

·         Paní Němcová, Lidové noviny 8. února 2014.

·         Pan Kalousek, Lidové noviny, rozhovor 17. května 2014.

·         Pan Schwarzenberg, 18. 10. 2014.

Tak vy tam máte mnohem víc rozhovorů než já. (Udiveným tónem. Smích poslanců ANO.)

·         Mladá fronta, Karel SCHWARZENBERG, 7. 3. 2015.

·         Petr FIALA, předseda ODS, 4. 4. 2015.

·         Karel SCHWARZENBERG, 15. února 2014, rozhovor.

·         Petr FIALA, 30. srpna 2014.

·         Miroslav KALOUSEK, dokonce dvakrát, 13. 10. a 17. 10. 2014, Mladá fronta Dnes. (Ukazuje papír, ze kterého četl.)

Tak o čem vy mluvíte jako? (Opět velice udiveným tónem.) Vždyť já do mých médií nemůžu ani zavolat. A ani tam nevolám. Tak kde já jsem to ohrožení demokracie? Já tomu nerozumím, o čem je tady stále řeč.

Odpuštění daně z příjmu. Prosím vás, pane Fialo, nelžete. Naše vláda neodpouštěla žádnou daň Agrofertu. Nikdy! A ty dotace, které říkáte, jsou tady. (Ukazuje další papír.) A kdy byly schvále-ny? 31. ledna 2013 za vás! To jste si ze mě tehdy dělali ještě srandu.  Ještě i v červenci 2013 jste si ze mě dělali srandu.  Tehdy jsme jako hnutí ANO měli pouhá dvě procenta.  Všechny dnešní dotace byly schváleny už v roce 2013.  Ano. Takže to  co dnes drze tvrdíte je lež. Jen další lež.

Dále snídaně Mafra. No to je neuvěřitelné. (Ukazuje další papír.) Pan Kalousek znovu lže, proto-že na té snídani, na které jsem byl, nebylo Čepro.  Byl tam jenom ČEZ. A měl jsem právě od vás mylnou informaci, že to stálo až 200 tisíc. Ale ta snídaně stála jenom 25 tisíc. Takže to bylo osm snídaní. Takže jsem si dovolil, aniž jsem tušil,  že ČEZ  dal 25 tisíc na tu snídani o elektrické evidenci tržeb. A já jsem si myslel, že to bylo 200 tisíc a při interpelaci jsem proto slíbil, že to tedy zaplatím ze svého. A zaplatil jsem proto skutečně 200 tisíc právě do nadace ČEZ. Tady váš velice usilovný poslanec, který tak rád napodobuje pana Kalouska, to tady viděl. Ukazoval jsem mu tu kopii faktury i darovací listinu.

ODS I TOP 09 OBČANŮM PERMANETNĚ LŽOU, MAJÍ PODPLACENOU I ČT A PŘEDVÁDĚJÍ NEUSTÁLE VŠECHNO MOŽNÉ, JEN ABY SKRYLI SVOJI TOTÁLNÍ ZKORUMPOVANOST. JSOU TEĎ ALE TVRDĚ ODSTŘIŽENÍ OD ROZKRÁDÁNÍ STÁTNÍCH FINANCÍ, A TO NEMOHOU  PŘEKOUSNOUT, PROTOŽE SI NA TO ZA TY DLOUHÁ LÉTA AŽ PŘENÁRAMNÉ ZVYKLI.

„Tento projev by si měl proto přečíst každý,  ať  už p. Babiše volil nebo ne, je nebo není jeho sympatizant, nebo volič jiných stran. Seznámit se s fakty, které nikdy nikdo takto jasně a srozumitelně nepřednesl a nepodložil  argumenty i úředními listinami rozhodnutími právě od předchozí vlády ODS a TOP09 černé na bílém“!  Past i svojí politickou odpovědnost, kterou se i nadále  pokouší lstivě a lživě teď hodit na své nástupce  sklapla  a plnou vahou dopadla  právě na jejich až do morku lebeční kosti vylhané hlavy a huby.

POŠLETE TO PRÁVÉ PROTO TAKÉ DÁL!! Ať pořádně víte koho máte příště volit či nevolit.