Podivná válka

Nejsem sice přítelem nejrůznějších spikleneckých teorií, ale těch otázek, na které nenalézám odpověď, je v současné době stále více.

Název tohoto článku jsem si sice vypůjčil z jedné etapy II. světové války, týká se však války – neválky s islámským státem (IS). S většinou lidí se asi shodneme na tom, že IS je pro evropskou civilizaci smrtelné nebezpečí. Nabízí se přirovnání k hitlerovskému fašismu a jeho světovládným ambicím. Vojenská porážka IS je nevyhnutelným krokem pro znovuzavedení stability v Arábii, severní Africe a dnes i v Evropě. Nicméně náš „civilizovaný“ svět se chová podivně. Proto zde položím otázky, na které neznám odpověď.

1. Velmi malá, skoro jen symbolická intenzita leteckých útoků proti IS. USA a další země vlastní vojenské technologie, která jsou na stovky kilometrů schopny zasáhnout vrata od muničního skladu. Přesto nejsou schopny zničit sedm výcvikových základen IS, ze kterých denně odcházejí stovky dobře vycvičených, vyzbrojených a motivovaných vojáků. Proč?

2. Jordánsko, které slibovalo, že neustane ve své pomstě za barbarsky upáleného pilota, provedlo jeden nálet a ustalo. Proč?

3. IS těží a prodává ropu a tím získává obrovské prostředky na kvalitní výzbroj a výstroj. Proč nejsou zničena nebo paralyzována místa, kde IS ropu těží, distribuuje a skladuje? Kdo tuto ropu od IS beztrestně kupuje a tím se spolupodílí na financování tohoto konfliktu? Proč není dávno vyhlášeno embargo na nákup ropy od IS?

4. Kurdové, kteří jako jediní vojensky bojují proti IS, mají naši téměř nulovou podporu, naopak mají problémy s vojenskými zásahy proti nim ze strany Turecka – člena NATO. Proč?

5. Do Evropy proudí stovky tisíc mladých a silných mužů, údajně „na útěku před válkou“. Proč ještě nikoho nenapadlo jim nabídnout možnost vojenského výcviku, vyzbrojení, sestavení jednotek, pluků a divizí a účasti v boji za mír a svobodu ve své vlasti? Chlapi, kteří od nás v roce 38 a 39 utekli před Hitlerem, toto začali organizovat sami a ihned.

6. Politici neustále hovoří o tom, že je potřeba situaci rychle a účinně řešit. Toto říkají už nejméně půl roku a skutek utek. Je velmi zřejmá nechuť po spojení všech velkých hráčů (USA, Rusko, EU) za účelem masivní vojenské akce a následné porážky IS. Proč?

7. Bohaté a mocné arabské země spřátelené s USA v bezprostřední blízkosti IS se tváří, jako by se jich netýkalo a ani nehnou prstem. Proč?

Nabízí se myšlenka, kterou jsem již zaznamenal z více zdrojů, naposledy včera z politického komentáře drážďanské televize https://www.youtube.com/watch?v=yVGsx305j8w&app=desktop . Údajně existuje mocenská skupina finančních oligarchů se sídlem v USA, kteří chtějí měnit architekturu světa s cílem jej ovládnout. Nasvědčuje tomu fakt, že celá islámská vojenská krize byla zahájena uměle především bezdůvodným přepadením Iráku a bombardováním s následnou destabilizací Libye. Cílem tohoto snažení je uměle vyvolat masivní uprchlický exodus do Evropy a hospodářsky, sociálně i civilizačně decimovat Evropu miliony islámských uprchlíků. Tomu svědčí i fakt, že uprchlíky z Afriky převážejí lodě pod americkou vlajkou. V tom případě i rozumím tomu, proč EU dosud nepřistoupila k ničení nebo alespoň zadržování lodí přivážejících uprchlíky a potrestání posádek do vězení. Současně by to vysvětlovalo zcela zjevný strach Angely Merkelové z nějakého účinného a rychlého řešení současné krize, naopak žene svůj národ do obrovské ekonomické a sociální katastrofy pod záminkou různých blábolů o humanismu. Toto mi potvrdili i mí němečtí přátelé a partneři. Nebojí se Merkelová náhodou nějaké obrovské moci z USA? Třeba té, která ji zcela beztrestně nechala odposlouchávat? Nesmíme pominout i fakt, že verbování a převážení uprchlíků do Evropy je kšeft, o kterém se nezdálo nikdy ani největším drogovým dealerům nebo obchodníkům se zbraněmi. Kdo tento obchod zpovzdálí řídí a organizuje a hlavně inkasuje miliardy dolarů? Rovněž s tím plně koresponduje i obrovská celoevropská propagační kampaň (před kterou by jistě užasl i sám Goebbels) proti ruskému presidentu Putinovi, který se zjevně této síly nebojí. Nakonec nemusíme chodit daleko, náš president Zeman se také nebojí a kampaň vedená proti jeho osobě je nemalá.

Je zcela zjevné, že jsme pod obrovským propagačním a dezinformačním tlakem masmédií, které jistě někdo dobře připravuje, řídí a hlavně financuje. Účinky této kampaně dopadají zejména na mladé lidi, studenty, kteří snadno podlehnou propagandě. Ten, kdo to dělá, je velký hráč a je možné, že jeho hra celé naší evropské civilizaci řádně zamotá hlavu.

Nejsem zcela přesvědčen, že vše musí být přesně tak, jak jsem zde napsal. Informace se shánějí těžce a bývají protichůdné. Nicméně je to velký důvod k zamyšlení a hlavně k tomu, abychom byli ostražití, velmi pečlivě hodnotili vše, co nám naše masmédia předkládají a třeba i používali svou vlastní hlavu a svůj vlastní úsudek.