2781255_orig

3.2.2016

Redakce

40

Kategorie: Multikulturní soužití

Legenda o generálu Pershingovi, muslimských radikálech a prasatech

RED 03|02|2016

John Joseph Pershing byl americký vojevůdce, velitel expedičních sil v Evropě za první světové války. Jediný čtyřhvězdičkový zlatý armádní generál armády USA.

V roce 1880 studoval na North Missouri Normal School, od roku 1882 na West Pointu. Po ukončení nastoupil v roce 1886 k 6. kavalerii ve Fort Bayard (Teritorium Nové Mexiko), kde se účastnil válek proti Apačům. Později působil u posádek v Kalifornii, Arizoně a Severní Dakotě. V letech 1892-1895 byl učitelem vojenské taktiky na University of Nebraska. V roce 1892 byl povýšen na poručíka a velel 10. regimentu kavalerie, kde získal přezdívku „Nigger Jack“ , později „Black Jack“. Od roku 1897 působil jako instruktor na West Pointu. V letech 1899-1903se účastnil filipínsko-americké války na Filipínách. V roce 1915 při požáru zahynula jeho žena a tři malé dcerky. V roce 1916 byl povýšen na generálmajora a velel trestné výpravě do Mexika proti povstalecké armádě Pancha Villy, která přepadla město Columbus v Novém Mexiku. V dubnu 1917 byl jmenován velitelem Amerického expedičního sboru v Evropě. Za své zásluhy byl povýšen do hodnosti armádního generála.

Internetem koluje legenda o tom, kterak se tento generál dokázal dokonale vypořádat s muslimskými barbary a ochránit obyvatelstvo od dalších jejich teroristických činů:

Roku 1911 sloužil generál Pershing na Filipínách, kde velel vojenské jednotce. Za úkol měl boj proti islámským radikálům, kteří prováděli teroristické a sebevražedné bombové útoky. Vyřešil to šalamounsky.

Nechal zajmout 50 džihádistických radikálů. Nechal je vykopat si hroby a postavil je všechny před popravčí četu. Vysmívali se mu, že jako mučedníci půjdou do nebe. Když však Pershingovi vojáci přivlekli dvě prasata, zabili je a munici popravčí čety vymáchali v prasečí krvi a tuku, tak džíhádisti začali plakat, prosit a křičet hrůzou.

Prase je pro radikální islám ztělesněním hříchu a nečistoty. Něco tak zkaženého, že se ho dokonce obávají i dotknout. A fakt, že v okamžiku smrti jim v těle bude proudit nečistá hříšná krev, pro ně znamenal, že dveře do ráje pro ně jsou navěky věků zavřené. 49 jich bylo popraveno a jejich těla byla pohřbena s prasečími vnitřnostmi. Poslední zajatec byl propuštěn, aby popsal ostatním, k čemu došlo.

42 let od tohoto činu nedošlo na Filipínách k jedinému incidentu spojenému s islámem. Džihádistické guerilly se po tomto zcela rozpadly. Jejich náboženský fanatismus, který je jejich hlavním motorem, se také může stát i jejich největší slabinou.

… Někdo tento příběh bere jako možný, někdo, samozřejmě převážně ze strany muslimů jej vyvrací. Dr. Vandiver k věci napsal„Takové věci by se staly zcela proti jeho charakteru. Stejně tak jsem nebyl schopen najít žádné důkazy potvrzující obecnější tvrzení, že muslimové věří, že jíst, nebo se dotýkat se prasete, jeho masa, jeho krve, atd., je znamená okamžitě vyloučení z ráje a odsouzení do pekla. Je pravda, že prasata jsou jimi považovány za nečisté. Ale podle Raeed Tayeh, muslimské asociace v Severní Americe, představa, že muslimovi by byl odepřen vstup do nebe proto, že se dotýkal prasete, je směšná.“ 

No nevím, zdali pan doktor dokázal nade vší pochybnost vyvrátit pravdivost této legendy, ale ať tak či onak, příběh, jako dokonalá karikatura islámské kultury, si přečtení a zamyšlení určitě zaslouží.